KRIŽNI PUT I MEDITACIJE U SLUTNJI USKRSA

2019-03-29T12:21:49+00:00 29. ožujka, 2019.|Aktualni događaji, Izložbe|

Pozivamo naše sugrađane i sve zainteresirane na otvorenje izložbe Franje Matešina “KRIŽNI PUT I MEDITACIJE U SLUTNJI USKRSA”, u srijedu, 03.04., u 19.00 sati.

Ova je izložba već treća nastala u suradnji Muzeja Ivanić-Grada i Galerije Matešin iz Bojane,

Proljetnu idilu u Muzeju Ivanić-Grada zamijenit će sakralna tematika. Prigodno, povodom Uskrsa koji nam ubrzano dolazi u susret, bit će predstavljena tema križnoga puta. Naslikana apstraktno, korištenjem kombiniranih tehnika, autor svoj doživljaj svake postaje križnog puta iskazuje prilično ekspresivno i simbolično.

Prikazana na drugačiji način, svaka slika izložene serije poziva na duboko promišljanje i kontemplaciju postaja Kristova puta, muke i poruke koju šalje.

Izložba će ostati otvorena do 30. travnja 2019.