Promocija romana “Aragonac u Zagorju” autora Stjepana Kondresa

2022-03-07T12:21:49+00:00 7. ožujka, 2022.|Aktualni događaji|

Sa zadovoljstvom vas pozivamo na promociju romana „Aragonac u Zagorju“ čiji autor je Stjepan Kondres, a izdavač Muzej Ivanić-Grada.
Promocija će se održati u utorak, 15.03.2022. u 18.00 sati u prostoru Udruge umirovljenika Ivanić-Grada.

Objavom i promocijom romana “Aragonac u Zagorju” autora Stjepana Kondresa Muzej Ivanić-Grada započinje posebnu, popularnu biblioteku književnih djela domaćih autora te lokalne baštinske tematike.

Stjepan Kondres rođen je u Hrvatskom Zagorju, no već kao devetogodišnji dječak seli s roditeljima i braćom u Ivanić-Grad, gdje živi cijeli svoj život. Ponukan španjolskim podrijetlom svog prezimena (Condres), autor je razvio interesantnu priču povezujući pritom Španjolsku i Hrvatsku.

U spomen i zahvalu rodnom kraju, napisao je roman „Aragonac u Zagorju“ gdje je fiktivnu radnju smjestio u vrijeme od sto godina ranije, u vrijeme velike Seljačke bune l573. godine. Svojim romanom autor je nastojao stvoriti povijesno-putopisni i ljubavno-socijalni roman iz aspekta teške seljačke stvarnosti u tom upečatljivom vremenu.

Radujemo se vašem dolasku!