Zavirimo u prošlost – iz Muzeja Ivanić-Grada

2021-04-16T11:04:06+00:00 16. travnja, 2021.|Aktualni događaji|

U trećoj emisiji „Zavirimo u prošlost – iz Muzeja Ivanić-Grada“ podijelit ćemo zanimljive informacije o staroj gradskoj jezgri – i starom gradu i području nekadašnje tvrđe. Tema priloga je opis Ivanić-Grada u 19. stoljeću kako ga je opisao Đuro Stjepan Deželić u Ivanićkim uspomenama (Dragoljub za 1903.).

Opisuje se nestanak opkopa i nasipa oko tvrđave i naselja u Ivanić-Gradu, razvoj gradskih institucija na području nekadašnje tvrđave, migracije stanovništva te nazivi i smještaj ulica u povijesnom naselju u Ivanić-Gradu.

Prilog je pripremio dokumentarist Muzeja, prof. sociologije i dipl. knjižničar Marko Grdan.Emisije „Zavirimo u prošlost“ možete slušati svakog četvrtka u 10.15 sati i 18.15 sati u programu Obiteljskog radija Ivanić (99,4 MHz).