Likovna radionica s Ivanom Ožetski: Naučimo crtati vinorel

2019-10-22T07:40:27+00:00 22. listopada, 2019.|Aktualni događaji|

Vinorel je jedna od eksperimentalnih tehnika akvarela u kojoj se kao glavni izvor pigmenata koristi talog vina, najčešće crnih sorata, no, i bijelo vino ostavlja talog svjetlijih boja koje ostavljaju specifičan trag na akvarel-papiru.

U tehniku vinorela uvest će vas akademska slikarica Ivana Ožetski, a za ilustraciju tehnike objavljujemo dio slike s izložbe u Muzeju Ivanić-Grada Crn-bel: od trsja do čaše – vinogradarstvo i vinarstvo ivanićkoga kraja, vinorel Bakho autora Predraga Lešića, akademskog slikara iz Zagreba (na izložbi kao posudba iz fundusa Muzeja Moslavine u Kutini).

Termin radionice:
Subota, 26. listopada 2019. od 11.00 do 14.00 sati

Prostor:
Ispred Muzeja Ivanić-Grada (ako bude vrijeme primjereno) ili u Muzeju (u slučaju nepovoljnog vremena)

Pribor osigurava Muzej Ivanić-Grada

Participacija:                                                                                                                                                                                          30,00 kuna po osobi (za pokriće materijalnih troškova)

Broj polaznika:                                                                                                                                                                                     Do 10 osoba (odrasli i djeca)

Prijave:
– u fb inbox Muzeja Ivanić-Grada
– mailom na [email protected]
– telefonom na brojeve Muzeja: 01/484 05 90 i 099 325 84 37

Uljepšajmo dane kasne jeseni novim doživljajima i otkrijmo svoje usnule talente uz nova znanja i vještine izražavanja kroz vinorel!

Dobro nam došli!