Otvaranje Muzeja Ivanić-Grada za posjetitelje

2021-03-11T08:11:02+00:00 9. ožujka, 2021.|Aktualni događaji, Izložbe|

Poštovani sugrađani,

od danas je Muzej Ivanić-Grada ponovno otvoren za posjetitelje!! 😊

U našem muzeju izloženi su brojni predmeti iz fundusa, među kojima su i oni dobiveni iz vaših donacija. No, imajte na umu da ovo nije uobičajena izložba, već „radni postav“. Istovremeno radimo i na inventarizaciji i detaljnoj obradi naših predmeta, od kojih njih 80% nalazi u prostoru muzejske čuvaonice u staroj školi u Dubrovčaku. Kako bismo obradili sve predmete i dobili ogoljeni prostor čuvaonice (kako bismo ga mogli temeljito očistiti i urediti), mnogi predmeti privremeno će se čuvati u prostoru Muzeja.

No, bez obzira na to, svaki će posjetitelj moći naučiti mnogo o baštini iz muzejskog postava, koji će biti podijeljen na nekoliko većih cjelina: POVIJEST GRADA, VATROGASTVO, OBRTNIŠTVO, ETNO I GRADSKI ŽIVOT.

Postav nije statičan i s vremenom će se mijenjati, kako će naš stručni rad napredovati. Muzej je predugo imao zatvorena vrata i veselimo se ponovnom druženju 😊

Vidimo se u MIG-u 😊